Kdo jsme

Posláním společnosti Credit Check je pomoci firmám snížit úvěrové riziko, a to díky spolehlivým informacím přehledně dodávaným ve správný čas a na správné místo.


Dlouhodobě pracujeme na vývoji nástrojů pro řízení kreditních rizik. Lidem odpovědným v českých a slovenských firmách za kreditní politiku (zkrátka všem, kteří nechtějí riskovat, že své peníze už neuvidí), dáváme do ruky spolehlivé a rychlé pomocníky pro práci s rostoucím objemem informací. Stejně jako jinde, i v oblasti informací o kredibilitě obchodních partnerů dnes přestává být největším problémem nedostatek dat. Problémem je naopak v záplavě dat vybrat ty správné informace, vědět, co v datech hledat a výsledek tohoto hledání dostat na správné místo, ve správnou chvíli av přehledné podobě.

Proto denně zpracováváme mnoho dokumentů z desítek zdrojů informací o zákaznících v ČR a SR a podrobujeme je stovkám analýz. Zákazníkům pak zpracované informace předáváme v té nejjednodušší formě: do fakturačního systému, do mailboxu nebo na přehledný webový report.

Všechny naše systémy vyvíjíme a provozujeme na platformě společnosti Microsoft.

Slovo zakladatele Creditcheck

foto1

Když jsme na začátku roku 2010 startovali projekt informační agentury zaměřené na B2B segment, věděli jsme, že musíme přijít s něčím novým. Deset let na trhu všichni tradičními hráči mluvili o tom, jak bude jednou hezké poskytovat informace o bonitě zákazníků firmám přímo do podnikových informačních systémů. My jsme přišli s nápadem a během několika měsíců byl Creditcheck součástí většiny významných podnikových aplikací v ČR.

Pavel Macek, ředitel Credit Check, s.r.o.